Jak poprawnie wybrać płytki podłogowe do kuchni?

płytki podłogowe do kuchni

Kuchnia to ważne miejsce w każdym domu. Od jej funkcjonalności i przytulności zależy, czy cały dom będzie w dobrej kondycji, przydatny każdemu mieszkańcowi. Nie tylko meble kuchenne pozwolą nadać temu pomieszczeniu odpowiedniego charakteru, zanim zostaną wniesione, trzeba będzie dobrze zatroszczyć się o ściany i podłogę. Szczególnie podłoga musi być przygotowana tak, żeby później można było ją szybko wyczyścić, przywrócić jej blask. Niezbędne mogą okazać się do tego płytki podłogowe do kuchni.

Dlaczego do pomieszczenia kuchennego warto wybrać płytki podłogowe?

Każdego dnia w kuchni przez to, że przygotowuje się tam posiłki, dochodzi do wielu mniejszych i większych wypadków. Rozlewa się tam różne substancje, podłoga brudzi się tam najbardziej w domu. Trudno wyobrazić sobie w kuchni drewniane panele czy parkiet, korzystniej wybrać znacznie trwalsze, odporne na wiele czynników płytki podłogowe do kuchni. Poszukując je w sklepach takich jak Home100.pl, można natrafić na wiele ciekawych wzorów czy kolorów. Najistotniejszym elementem jest jednak materiał, powinien być on:

  • odporny na ścieranie,
  • wytrzymały na wilgoć,
  • odporny na zmiany temperatur,
  • komfortowy do mycia.

Do wyboru jest na przykład terakota, gres czy kamień naturalny.

Jak kolorystycznie dobierać płytki podłogowe do kuchni?

Dobieranie płytek podłogowych do kuchni pod kątem wzoru i koloru to najprzyjemniejsza część takiego zadania. Po wybraniu materiału można zacząć przeglądać całą ofertę płytek, nierzadko jest to bardzo dużo ciekawych propozycji. Na uwagę zasługują nie tylko tak często wybierane płytki jasne, między innymi w kolorach beżowym czy szarym, warto pokusić się o nieco żywszy kolor, czy nawet wybrać interesujący wzór typu patchwork. Taka podłoga ze wzorem z pewnością będzie zwracała na siebie uwagę, pasuje na przykład do tych pomieszczeń, gdzie szafki są w jasnych kolorach.