Sorbenty sypkie do pochłaniania cieczy w przemyśle

sorbenty

W dzisiejszym świecie przemysłowym firmy szukają sposobów na obniżenie kosztów w swoich procesach i zwiększenie wydajności. Aby to osiągnąć, producenci muszą znaleźć sposób na skrócenie czasu działania procesów, a także na zmniejszenie przestrzeni potrzebnej do przechowywania surowców lub produktów gotowych. Aby to osiągnąć, producenci często sięgają po sorbenty. Są to media, które absorbują ciecze ze strumieni procesowych, dzięki czemu mogą być przechowywane do czasu, gdy będą ponownie potrzebne. Są one również wykorzystywane w zastosowaniach przemysłowych, takich jak oczyszczalnie ścieków, rafinerie ropy naftowej i zakłady petrochemiczne. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej szczegółów na temat znaczenia stosowania sorbentów luzem do pochłaniania cieczy w przemyśle i jak można je skutecznie wykorzystać.

Dlaczego warto używać sorbentów sypkich do absorpcji cieczy w przemyśle?

Producenci używają sorbentów sypkich do wychwytywania i zatrzymywania cieczy, aby mogły być przechowywane, przed lub po użyciu. To zmniejsza objętość przestrzeni wymaganej do przechowywania cieczy i w rezultacie obniża koszty operacyjne. Sorbenty są również stosowane w celu umożliwienia interakcji mniejszej objętości chemikaliów z większą objętością cieczy.

sorbenty

Jakiego sorbentu powinieneś użyć?

Producent, który używa sorbentów sypkich, będzie musiał wybrać, który rodzaj sorbentu zastosować. Najlepszym sposobem na wybranie odpowiedniego sorbentu jest wybranie takiego, który może pochłaniać substancje chemiczne, których się obawiasz. Jest to powszechnie wykonywane poprzez proces znany jako przesiewanie chemiczne. Na przykład, producent farby będzie ekran dla śladów VOCs w składzie farby. W badaniach chemicznych producenci wybierają sorbenty na podstawie pożądanej selektywności, czyli względnej ilości substancji chemicznych, które mają być w stanie przejść przez sorbent. Mogą również wybrać sorbent na podstawie jego względnego kosztu. Najlepszym sposobem na to jest wykonanie analizy wrażliwości, która porównuje względne koszty każdego sorbentu. Następnie producent może zdecydować, który z nich ma najlepszy koszt względny.