Płytki w jodełkę – jakie mają zalety?

Płytki w jodełkę nie od dziś są cenione na rynku. Dają sporo możliwości aranżacyjnych i bardzo szykownie się prezentują. Najczęściej sięgamy po klasyczne warianty, jakie łatwo się układa. Do wyboru mamy wiele opcji, które spełnią potrzeby każdego klienta. Czym cechują się płytki Chevron? Jak ułożyć płytki w jodełkę? O czym pamiętać?

Płytki w jodełkę francuską

Sporym zainteresowaniem na rynku cieszą się płytki Chevron, jakie bazują na dobrej jakości i ciekawym designie. Użytkownicy chętnie stawiają na płytki w jodełkę klasyczną, jakie pojawiły się nieco później niż inne rozwiązania. Wzór ten jest układany z kafelków lub deseczek, jakie mają kształt równoległoboku. Jodełka francuska wyróżnia się krótszymi bokami, które są podcięte pod kątem 45 stopni oraz stykają się ze sobą na jednej osi. W efekcie uzyskujemy trochę zygzakowaty kształt, jaki przypomina grot strzały. 

Płytki jodełka klasyczna

Taka opcja jest inspirowana stylem parkietu nazywanym Herringbone. To z pewnością jeden z najstarszych sposobów układania klepek podłogowych, jaki był wykorzystywany już w XVI wieku. Płytki w jodełkę klasyczną mają kształt prostokątów i są ze sobą układane pod kątem 90 stopni. Krótsze noki przylegają do dłuższych boków drugiej płytki, co tworzy zygzakowate wzory. Co ciekawe, kształt klepek daje możliwość zmiany kąta ich układania, jednakże skorzystać można też z wymiarów dowolnych. Nawet długie deski podłogowe spełnią swoją rolę. 

Płytki Chevron znajdziemy w wielu sklepach internetowych takich jak Home100.pl. Sprawnie zamówimy najciekawsze wzory i kolory.