Wybór kleju do płyt GK

Klej do płyt GK można zakupić w dobrych sklepach budowlanych oraz internecie. Należy jednak pamiętać, że produkt to nie wszystko i bardzo ważne jest jeszcze podłoże, które powinno być przede wszystkim czyste oraz równe.

Stosowanie kleju do płyt GK

Nie mogą na powierzchni znajdować się żadne tłuste plamy oraz zabrudzenia, ponieważ nawet najlepszy klej nie da sobie z tym rady. Ściany najlepiej najpierw oczyścić przy pomocy mopa, który będzie lekko zwilżony. W ten sposób można usunąć większość zabrudzeń. Klej do płyt GK najlepiej kupować od sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy od wielu lat działają na rynku i mogą pochwalić się dobrą opinią. Stosowanie środków chemicznych powinno być ograniczone do minimum, można ich użyć jedynie do usunięcia bardzo tłustych plam. Ściana powinna być też na całej powierzchni dokładnie zagruntowana.

Środki gruntujące

Zwykłe środki gruntujące powinny wystarczyć, ponieważ nie jest konieczne stosowanie drogich gruntów. Wielu producentów ma w swojej ofercie środki gruntujące przeznaczone do konkretnego rodzaju ściany, czyli na przykład betonu, bloczków oraz pustaków. Zanim przystąpisz do klejenia, musisz pamiętać o dokładnym docięciu płyt gipsowych. Należy pamiętać, żeby wysokość nie była mniejsza od wysokości ściany o jakieś 20 mm. Dzięki temu będzie można uzyskać specjalną szczelinę pomiędzy podłogą, sufitem a ścianą. W ten sposób będzie lepsza cyrkulacja powietrza, a zaprawa klejowa powinna się związać lepiej. Szczeliny mają również ważne znaczenie, ponieważ na styku ściany z sufitem lub podłogą może pojawić się wilgoć, która z czasem zamieni się w grzyba. Dlatego trzeba reagować niezwykle szybko, żeby pod żadnym pozorem nie dopuścić do takiej sytuacji. Należy pamiętać, żeby klej nakładać warstwami o grubości przynajmniej 1,5 – 2 cm, ale zależy to także od grubości ściany.