Odzież robocza dla kobiet. Co dokładnie panie powinny mieć na sobie w zakładach pracy?

spodnie robocze damskie

Co prawda w zakładach pracy z reguły pracują mężczyźni, ale zdarza się, że można spotkać też kobiety wykonujące swoją pracę w sposób należyty. Oczywistym jest fakt, że to pracodawca musi zapewnić zarówno mężczyźni jak i kobiecie odpowiednią odzież. Postanowiliśmy dokładniej przyjrzeć się rodzajom tej odzieży i czy faktycznie spełniają one swoje pierwotne założenia. Jeżeli jesteś zainteresowany tematyką BHP, to zachęcamy do przeczytania naszego krótkiego artykułu.

Obuwie robocze

Można zażartować, że stopy kobiet jak stopy panów są takie same i należy im się identyczna ochrona. W zdecydowanej większości zakładów pracy można znaleźć na nogach pracowników buty z tzw. kapą, która utwardza przód buta i daje pracownikowi pewność, że nie poślizgnie się na żadnej plamie oleju i jego stopa nie ulegnie wykrzywieniu, co mogłoby doprowadzić do urazu kostki.

Rękawice robocze

Kolejną rzeczą, która składa się na całościowy obraz odzieży ochronnej dla kobiet są rękawice robocze. W dużych zakładach zdarza się przenosić ciężkie rzeczy bądź też takie, których kształt po prostu wymaga posiadania rękawic ochronnych, by się nie zranić i narazić na kontuzję dłoni.

Odzież ochronna

Odzież ochronna ma na celu swobodne wykonywanie obowiązków, ale również osłonięcie jego ciała w razie podpalenia czy też narażenia ciała ze strony środków chemicznych. Spodnie robocze damskie to wręcz obowiązek u pań. Nie dość, że dają one ciepło na zimne dni, to w dodatku są wyposażone w trwałe kieszenie, w które można schować różne przedmioty i narzędzia.

Opublikowano w BHP