Preparaty na ślimaki

Podczas lata, kiedy temperatury wzrastają, a opadów naszym klimacie nie brakuje, gleba staje się idealnym miejscem dla rozwoju ślimaków i innych szkodników. Ich duża populacja może przynieść szereg przykrych konsekwencji, między innymi zniszczyć nasze młode sadzonki czy ozdobne kwiaty. W takich okolicznościach środek przeciwko ślimakom staje się niezbędny.

Preparaty na ślimaki – jedyny skuteczny sposób

Mimo występujących w przyrodzie naturalnych wrogów ślimaków, jak jeże, ropuchy, ptaki czy jaszczurki, w walce z nimi powinniśmy liczyć tylko na siebie.. Ślimaki najlepiej czują się podczas wilgotnej i pochmurnej aury. Chowają się w cienistych zakamarkach i wysokiej trawie. Takie warunki istnieją w większości naszych ogrodów, dlatego tak trudno pozbyć się tych “nieproszonych gości”. Podczas sezonu nie mamy dużo czasu i okazji na rozwój nowych sadzonek i kilkukrotne sadzenie swoich roślin. Stąd najlepiej postawić na sprawdzone i profesjonalne preparaty na ślimaki ze sklepu Ogrodniczy. Rynek oferuje wiele rodzajów tego typu produktu: w granulacie, żelu lub płynie – mają jeden podstawowy cel, zwabić ślimaki i sprawić by skutecznie zniknęły z naszego ogrodu. Trutka na ślimaki może być stosowana, w każdym miejscu, gdzie istnieje duże stężenie nagromadzenia ślimaków. Proszki należy wysypywać w okolicach grządek i rabat, ma to na celu stworzyć granicę, która będzie wyjątkowo trudna do przekroczenia.

Pułapka na ślimaki

Taką pułapkę możemy stworzyć sami, wystarczy plastikowy kubek i środek na ślimaki, który ma właściwości zwabiające i ślimaczobójcze. Naczynie wkopuje się częściowo do ziemi i środek skutecznie przyciągną ślimaki, te nie będą mogły wydostać się z cieczy, zauważalne rezultaty gwarantuje środek niszczący ślimaki. Jako profilaktyczne działanie w celu ograniczenia występowania tych szkodników, warto dbać o porządek na działce. Powinniśmy oczyścić przestrzeń ze zbędnych, zalegających materiałów, które mogą stanowić kryjówkę dla mięczaków.