Spodnie robocze damskie – czym się charakteryzują?

Odzież robocza bardzo przydaje się podczas pracy fizycznej. Poprawia ona komfort oraz chroni przed zabrudzeniami, co jest szczególnie ważne podczas pracy w ogrodzie czy warsztacie samochodowym. Warto wiedzieć, że odzież robocza i odzież ochronna nie są tym samym rodzajem odzieży. Odzież ochronna pełni znacznie bardziej odpowiedzialną funkcję i jest przeznaczona dla osób, które narażone są w swojej pracy na działanie szkodliwych czynników. Taki rodzaj odzieży przeznaczony jest, np. dla spawaczy lub osób, które na co dzień pracują w laboratorium. Można zatem powiedzieć, że jest to nieco bardziej specjalistyczny typ odzieży niż odzież robocza. W tym artykule dowiesz się jak wybrać odpowiednią odzież roboczą oraz czym różnią się spodnie robocze damskie z kams.com.pl od spodni przeznaczonych dla mężczyzn.

Spodnie robocze damskie i męskie – różnice

Tak naprawdę nie ma większych różnic pomiędzy tymi dwoma rodzajami spodni. Spełniają one dokładnie takie samo zadanie, a mianowicie poprawiają komfort pracy, zapewniają wygodę i chronią przed zabrudzeniami. Jedyną różnicą w obu przypadkach jest wygląd. Damskie spodnie z reguły są nieco węższe i dostosowane do damskich kształtów. Spodnie męskie mają z kolei szersze nogawki oraz są znacznie szersze w pasie. Bardzo często zdarza się również, że damskie spodnie robocze mają różnego rodzaju zdobienia, które kojarzą się z kobiecą odzieżą.

Jak wybrać odzież roboczą?

Należy pamiętać o tym, że nie istnieje jeden, uniwersalny rodzaj odzieży roboczej. W zależności od wykonywanej profesji, odzież robocza powinna się od siebie różnić. Inny rodzaj odzieży przeznaczony jest dla osób, które pracują w warsztacie samochodowym, a jeszcze inny dla lekarzy lub pielęgniarek. Osoby, które na co dzień pracują w szpitalu powinny nosić spodnie robocze wykonane z materiału odpornego na pranie w wysokich temperaturach. Jak wiadomo w szpitalach bardzo ważna jest sterylność, a pranie w wysokiej temperaturze pozwala pozbyć się wirusów i bakterii. Takie spodnie powinny być również wyposażone w dużą ilość praktycznych kieszeni. Spodnie przeznaczone dla osób, które pracują w warsztacie powinny być lekkie i uszyte w taki sposób, aby w żaden sposób nie krępowały ruchów. 

Wybierając odzież roboczą należy kierować się przede wszystkim jej zastosowaniem. Przed zakupem spodni roboczych warto je przymierzyć i sprawdzić, czy zapewniają one komfort i nie krępują ruchów. Jest to szczególnie istotne podczas wykonywania pracy fizycznej, np. w ogrodzie. Warto zwrócić również uwagę na jakość wykonania oraz materiał, z którego spodnie zostały uszyte.

Opublikowano w BHP