Drabinka do basenu – właściwy wybór

drabinka do basenu

Kiedy jesteś gotowy do zakupu własnego basenu, jedną z pierwszych rzeczy, których będziesz potrzebował, jest drabina. Dobra drabina basenowa jest jednym z najważniejszych i najbardziej dostępnych sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa podczas wchodzenia i wychodzenia z wody. Słaba jakość drabiny basenowej może prowadzić do poślizgnięć, upadków, a nawet trwałych obrażeń. Z drugiej strony, doskonała drabina pozwoli Ci szybko wejść i wyjść z wody z łatwością. Aby upewnić się, że masz odpowiednią drabinę dla swoich potrzeb, przedstawiliśmy wszystko, co musisz wiedzieć o wyborze wysokiej jakości drabiny poniżej.

Co należy wziąć pod uwagę kupując drabinkę do basenu

drabinka do basenu
Kliknij, by zobaczyć ofertę

Szukając drabiny dla swojego basenu, będziesz musiał wziąć pod uwagę kilka czynników. Będziesz chciał się upewnić, że drabina, którą kupujesz, jest bezpieczna, przetrwa próbę czasu i jest odpowiednim rozmiarem i wagą dla ciebie. Oto niektóre z czynników, które będziesz chciał rozważyć przy zakupie drabiny basenowej.

  • Waga – Waga drabiny będzie w dużej mierze określona przez jej materiały konstrukcyjne. Drabina z włókna szklanego jest zazwyczaj lżejsza niż drabina drewniana, a drabiny aluminiowe mają tendencję do bycia cięższymi. Drabiny drewniane, z drugiej strony, mogą się znacznie różnić wagą w zależności od typu i długości.
  • Bezpieczeństwo – Jeśli patrzysz na drewnianą drabinę, będziesz chciał się upewnić, że jest ona prawidłowo skonstruowana i bezpieczna w użyciu. Będziesz także chciał zwrócić uwagę na zalecenia producenta dotyczące użytkowania.
  • Rozmiar i przydatność – Kupując drabinę basenową, będziesz chciał również wziąć pod uwagę rozmiar basenu i długość drabiny. Jeśli masz duży basen i szukasz długiej drabiny, będziesz chciał się upewnić, że będzie pasować.

Rodzaje drabin basenowych

  • Nadmuchiwane – Ten typ drabiny basenowej jest wygodny, ponieważ jest lekki i łatwy do przechowywania. Jednak nie jest wytrzymały i może się załamać, jeśli nie jest odpowiednio przechowywany. Dodatkowo może być trudno uzyskać odpowiednie ciśnienie inflacji.
  • Hardboard – Są to najczęstsze typy drabin basenowych. Można je kupić w różnych długościach i szerokościach i zazwyczaj mają aluminiowy szczebel, który jest przymocowany do płyty z włókna szklanego.