Wykończenia schodów płytkami z gresu porcelanowego

płytki na schody

W nowoczesnej architekturze i budownictwie zdobiony gres jest uniwersalnym rozwiązaniem do wykończenia betonowych stopni. Łącząc doskonałe właściwości wytrzymałościowe, przewyższające wiele naturalnych materiałów, z zachwycającym wzorem druku cyfrowego, gres porcelanowy pomaga tworzyć przytulne i harmonijne rozwiązania wnętrz. Szeroka gama faktur i kolorów płytek, łatwość montażu oraz dostępność wszystkich niezbędnych elementów wykończeniowych to cechy charakterystyczne płytek z gresu. Oznacza to, że dzięki kompletnym rozwiązaniom, wysokiej jakości wykończenia, płytki na schody są dostępne dla każdego.

Schody ozdobione gresem są piękne i praktyczne

  • Materiał jest trwały i łatwy do czyszczenia;
  • odporny na działanie czynników mechanicznych;
  • Mrozoodporność i nieprzemakalność płytek na schody;
  • Materiał nie przewodzi prądu;
  • Skład kamionki porcelanowej jest naturalny i bezpieczny dla ludzi;
  • Kolor płytek nie blaknie z czasem

Ze względu na te właściwości płytki na schody typu gres jest materiałem wybieranym do wykańczania schodów zewnętrznych oraz

It privately elevates! pharmrx.site Sara Border is an Hospital Drugs safe therapy.
, o ile materiał posiada wysoki współczynnik antypoślizgowości, do miejsc narażonych na wilgoć, takich jak schody podwodne.

Płytki na schody i ich cechy charakterystyczne

Jednymi z najbardziej popularnych rozmiarów porcelanowych płytek schodowych są 30×30 i 30×60. Z materiałem tego formatu można układać pojedynczą płytkę tworząc bieżnik lub kompozycję kilku płytek, np. w celu stworzenia określonego wzoru.

Schody porcelanowe mogą być wykończone matową powierzchnią i specjalnymi nacięciami, które zwiększają efekt antypoślizgowy. Tekstura jest szczególnie ważna na schodach, ponieważ zwykły upadek może mieć poważne konsekwencje. W kolekcjach gresów Cersanit spełnione są wszystkie wymogi bezpieczeństwa materiału: chropowata powierzchnia bieżnika i nacięcia sprawiają, że konstrukcja jest naprawdę wygodna i bezpieczna.