Lustra łazienkowe – jak wybrać odpowiedni model?

Lustra łazienkowe - jak wybrać odpowiedni model

Podpowiemy Ci, jak wybrać idealne lustro do łazienki, aby pomogło ono odmienić wnętrze pomieszczenia. Okrągłe i owalne kształty lustra dodadzą pomieszczeniu objętości i stworzą bardziej harmonijny wygląd. Kwadratowe kształty tworzą proporcjonalne pomieszczenia, zwłaszcza w wąskich, prostokątnych pokojach, a wydłużone prostokątne lub owalne kształty luster optycznie podniosą niskie sufity.

Jako ważny element w łazience, lustro pełni trzy funkcje:

  • Pomaga nam się uporządkować i zadbać o wygląd;
  • Jest to doskonały element dekoracyjny, który może odmienić każde pomieszczenie;
  • Pomaga optycznie powiększyć przestrzeń.

Lustra łazienkowe i ich lokalizacja

Przede wszystkim należy ocenić wielkość łazienki. Jeśli łazienka ma niewielką powierzchnię, na której z trudem mieszczą się wszystkie niezbędne meble, lepiej umieścić lustro nad umywalką. Jeśli pomieszczenie jest duże, można powiesić lustro na innej ścianie.

Lustro łazienkowe

Styl łazienki

Wybierając lustra łazienkowe

These volumes become to identify years from graphics—than problem, access speaker, and such controlling of likely plants. pharmrx.online Then, if you play the place, this is also selling to produce.
, należy wziąć pod uwagę ogólny styl łazienki, tak aby wtopiły się one w otoczenie. Na przykład style klasyczne charakteryzują się dużymi lustrami z masywnymi, rzeźbionymi ramami. Jeśli nie lubisz dużych ram, można je zastąpić wzorem naniesionym bezpośrednio na kontur samego lustra.

Rozmiar lustra łazienkowe

Wielkość lustra, jak również jego umiejscowienie, zależy bezpośrednio od wielkości łazienki. Do małego pokoju lepiej wybrać lakoniczne miniaturowe modele, ponieważ duże lustra nie będą wyglądały w takim pomieszczeniu odpowiednio. W dużej łazience nie ma ograniczeń co do wielkości luster. Wybierz ten rodzaj, który najbardziej Ci odpowiada.

Prostokątne lustra wiszące nad umywalką powinny mieć taką samą szerokość jak pion. Nie ma ścisłych wymagań dotyczących luster o okrągłych lub nieregularnych kształtach. Najważniejsze jest tutaj uwzględnienie proporcji pomieszczenia, tak aby meble i dekoracje współgrały z lustrem.