Modna i praktyczna – jak zaaranżować funkcjonalną łazienkę?

Łazienka to bez wątpienia jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. To właśnie tam można zrelaksować się po dniu pełnym wyzwań czy co rano przygotować się, by stawić czoła obowiązkom. Jednak urządzając łazienkę, należy pamiętać, że istotne są nie tylko walory estetyczne, ale i funkcjonalność wnętrza. Jak zatem zaaranżować modną, ale i wygodną łazienkę?

Wysmakowany styl glamour

Jednym z trendów, który ostatnimi czasy zyskuje coraz więcej zwolenników, jest styl glamour. Projektując wnętrze, trzeba mieć na uwadze, że glamour inspiracje może czerpać z wielu różnych źródeł. Efekty jednak zawsze są spójne, a przy tym całość wygląda niezwykle elegancko. W takiej łazience pierwsze skrzypce grają odpowiednio dobrane barwy, zazwyczaj czerń, biel oraz złoto. Niezwykle istotne jest też właściwie dobrane oświetlenie. Źle dobrane lampy mogą optycznie pomniejszyć nawet całkiem przestronne pomieszczenie. Meble łazienkowe mogą być proste, ale łączone z detalami pełnymi przepychu. Centralnym punktem wnętrza może być na przykład wolnostojąca wanna prostokątna z Ekspercilazienek.pl. Jeżeli chodzi o umywalki , doskonale będą wyglądać kamienne misy. Jeżeli chodzi o płytki, warto wybrać gładkie (na przykład kremowe lub czarne), jednak na jednej ścianie można pozwolić sobie na mocniejszy, przykuwający uwagę akcent.

Prosty i elegancki modernizm

Stylem idealnie pasującym do niewielkich mieszkań jest również styl modernistyczny. Łazienka taka będzie nie tylko bardzo funkcjonalna, ale i zgodna z najnowszymi trendami. Tu nie ma miejsca na przypadkowość. Wanny prostokątne wyposażyć można w parawany, by w razie potrzeby pełniły funkcję prysznica. Eleganckie umywalki o prostych liniach doskonale komponować się będą z nowoczesnym wnętrzem. Warto poświęcić trochę czasu na wybór lustra. Szczególnie popularne są te duże, prostokątne lub owalne, ze wmontowanym dodatkowymi lampami ledowymi. Ponieważ styl modernistyczny często operuje na monochromatyczych barwach, kluczowy jest też dobór właściwego oświetlenia.