Stacje ładowania samochodów elektrycznych w Polsce – blaski i cienie

stacje ładowania samochodów elektrycznych

Rynek zielonej energii jest coraz bardziej popularny w Polsce i nie ma co się temu dziwić. Wystarczy zobaczyć, jak wiele osób stara się przechodzić na odnawialne źródła energii i ogranicza spalanie węgla w Polsce. Nie chcemy tutaj w ogóle wchodzić w tematy polityczne, czy jest to zasadne czy też nie, ale jednak faktem jest to, że po polskich drogach można zobaczyć coraz więcej aut z zielonymi rejestracjami – to samochody elektryczne. Sporo mówi się na ich temat; ich opłacalności oraz tego czy warto nim jeździć, ale postanowiliśmy, że skupimy się głównie na temacie stacji ładowania samochodów elektrycznych – jak to wygląda w naszym kraju?

Coraz większa liczba stacji elektrycznych

Warto powiedzieć, że w związku z tym, że Polacy częściej przerzucają się na ekologiczne samochody, a przede wszystkim zostało to dostrzeżone przez producentów, którzy tworzą zdecydowanie więcej aut tego typu niż w ostatnich latach, to również wolnostojące stacje ładowania samochodów elektrycznych wyrastają jak „grzyby po deszczu”. Obecnie nie ma większego problemu z tym, żeby w większych miastach znaleźć stację ładowania samochodów elektrycznych, ale jednak wydaje się, że jest potrzeba jej większej ilości, choć zakładamy, że w przyszłości coraz większa liczba firm będzie angażować się w proces budowania takich miejsc, ponieważ będzie na to zapotrzebowanie. Jeszcze wiele lat temu były z tym duże problemy, natomiast dziś sprawa wygląda zgoła inaczej.

stacje ładowania samochodów elektrycznych

Problemy w mniejszych miejscowościach

Samochody elektryczne w dużej mierze jeszcze nie są stworzone do tego, by pokonywać duże odległości, ale jednak co jest najistotniejsze, jeżeli chodzi o stacje ładowania samochodów elektrycznych, to problem małej liczby w małych miastach czy też wsiach. Niestety, zdecydowana większość miejsc, w których można naładować samochód jest skoncentrowana w obszarze większych miast, chociaż nie ma co się temu na razie dziwić. Większość mieszkańców wsi czy miasteczek musi zainwestować we własną stację aby nie tracić czasu na ładowanie pojazdu w mieście, co na dłuższą metę jest dobrym rozwiązaniem .