Czy nawóz do trawy może zostać twoim sprzymierzeńcem w walce z nierównym trawnikiem ?

nawoz do trawy

Każdy z nas marzy o pięknym trawniku, ale żeby go uzyskać musimy włożyć dużo pracy, ale jest na to sposób. Wystarczy zacząć używać nawozu do trawy. Dzięki używaniu tego produktu nie tylko znikną nasze problemy z murawą, ale również możemy liczyć na to, że nasza trawa zmieni swój kolor na intensywny, ciemnozielony. Kolejną ważną zaletą jest gęstość, którą uzyskamy po użyciu tego produktu. Najważniejszą cechą dla wielu osób będzie ochrona trawnika przed mchem i chorobami.

Jakie sygnały powinny zasugerować nam konieczność nawożenia naszego trawnika.

Czynność należy rozpocząć po zauważeniu żółtych przebarwień oraz nierównomiernego rośnięcia naszej trawy. Również, jeśli pojawią się, oznaki chorobowe na przykład pleśń. Ważnym elementem jest widoczność uschniętych źdźbeł.

Zalety produktu:

  • łatwy w użytkowaniu,
  • pozwala zmienić kolor,
  • poprawia gęstość,
  • chroni przed mchem i chorobami,
  • występują różne rodzaje produktu.
nawoz do trawy

Jak stosować nawozy do trawy ?

Najważniejszą rzeczą podczas zakupu nawozu jest informacja, dzięki której dowiemy się jak go używać, tak żeby nasze rośliny na tym nie ucierpiały. Nawożenie trawnika zaleca się prowadzić w okresie od marca do października (tutaj więcej). Ważnym elementem w pracy nad naszą trawą, będzie systematyczne nawożenie. Warto je stosować zawsze, kiedy zauważymy, że trawnik potrzebuje mikro i makroelementów. Przede wszystkim powinniśmy wystrzegać się nierównego rozmieszczenia produktu, ponieważ spowoduje to powstawanie efektu, który będzie po prostu bardzo nieestetycznie. W zimie ważne jest, żeby nie nawozić zamarzniętej gleby.