Zakup silikonu szklarskiego

Uszczelnianie szklanych elementów nie powinno sprawić żadnych problemów, jeżeli zostaną wykorzystane odpowiednie preparaty. Dużym zainteresowaniem w ostatnich latach cieszą się silikony szklarskie, które są niezwykle uniwersalnym produktem.

Gdzie stosować silikon szklarski?

Należy jednak pamiętać, że nie sprawdzi się dobrze w przypadku ram okiennych z PCV. Idealnie pasuje za to do ram drewnianych lub takich, które pokryte zostały alkidową farbą. Do uszczelniania instalacji klimatyzacyjnych również nada się silikon szklarski zastosowanie tego preparatu jest naprawdę szerokie. Nadaje się dobrze zarówno do gładkich powierzchni, jak i porowatych. Warto również zaznaczyć, że charakteryzuje się też bardzo dużą odpornością na działanie czynników atmosferycznych oraz promieniowanie UV. Można wyróżnić silikony szklarskie neutralne oraz kwaśne. Neutralne stosuje się między innymi do przymocowania lustra do ściany w łazience. Nie będą jednak skuteczne w przypadku elementów szklanych i metalowych, ponieważ mogą niestety przyspieszyć korozję.

Uszczelnianie okien

Szklane i glazurowane elementy można uszczelnić silikonem szklarskim o twardym utwardzaniu. Najczęściej wykorzystywany jest bezbarwny silikon szklarski cena preparatu wynosi około 20-25 zł – sprawdź w sklepie. Zastosowanie niewielkiej dawki sprawia, że na powierzchni tworzy się powłoka niewidzialna. Warty uwagi jest też silikon biały, który można z powodzeniem stosować przy uszczelnianiu płytek lub fugowaniu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w sprzedaży są też dostępne specjalny silikony do uszczelniania akwarium. Skład takiego preparatu jest bezpieczny dla ryb, dlatego można go bez przeszkód używać nawet w wodnym środowisku. Silikon brązowy najlepiej sprawdza się w przypadku ram drewnianych. Nie widać wtedy, że szczeliny między ramą a szybą zostały nim wypełnione. Należy kupować produkty jedynie od sprawdzonych producentów.