Solarne ogrzewanie basenów

solar do basenu

Idealna temperatura wody do basenów wynosi od 26 do 29°C. Aby to osiągnąć, należy wziąć pod uwagę narzędzia do ogrzewania basenu. Wiele osób rezygnuje z takiej możliwości, ze względu na pojawiające się wysokie koszty. Jednak można znacznie obniżyć koszty ogrzewania basenu, instalując solar do basenu.

Solar – co to jest?

Jest to produkt konkurencyjny cenowo w porównaniu z podgrzewaczami basenowymi z pompą ciepła i gazem, a ponadto solar ma bardzo niskie roczne koszty eksploatacji. W rzeczywistości ogrzewanie basenów energią słoneczną jest najbardziej opłacalnym sposobem wykorzystania energii słonecznej w wielu klimatach.

solar do basenu

Zalety solaru do basenu

Ogrzewanie słoneczne pozwala zaoszczędzić na rachunkach za prąd i przedłużyć korzystanie z basenu przez cały rok, dzięki czemu basen jest bardziej „opłacalny”.

Korzystanie z energii słonecznej do ogrzewania basenu jest wyborem przyjaznym dla środowiska, ponieważ podczas eksploatacji nie zostają uwolnione do atmosfery żadne gazów cieplarniane ani niebezpiecznych odpadów. Wybierając energię słoneczną, unika się paliw kopalnych, a tym samym pomaga się zapobiegać globalnemu ociepleniu.

Korzystanie z konwencjonalnego solaru do basenu ma duży wpływ na gospodarkę i środowisko. Dzieje się tak, ponieważ działa on z oporem elektrycznym zasilanym przez sieć. Jest sterowany za pomocą termostatu, podobnie jak grzejnik elektryczny. Ten rodzaj grzałki elektrycznej jest szczególnie energochłonny.

Jak widać ogrzewanie słoneczne to niedrogi sposób na ogrzanie basenu. Rozwiązania słoneczne mają bardzo dobry wpływ na środowisko w porównaniu z innymi opcjami. Energia słoneczna jest czysta, a panele słoneczne w ponad 94% nadają się do recyklingu.