Pianka pod basen i jej najważniejsze właściwości

pianka pod basen

Przed rozłożeniem basenu stelażowego warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu podłoża. Występujące nierówności lub ostre krawędzie mogą doprowadzić do uszkodzenia konstrukcji, a także wpływać na ograniczenie komfortu i poziomu bezpieczeństwa. Skutecznym sposobem na uniknięcie tego rodzaju problemów jest zastosowanie specjalnych pianek do basenów stelażowych. 

Przegląd produktów dostępnych w sklepach

Pianka pod basen https://www.dobrebaseny.pl/Maty-pod-basen-c138 najczęściej wytwarzana jest z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, takich jak polietylen. W sprzedaży dostępne są produkty różniące się między sobą zarówno rozmiarem, jak i kształtem. Największą popularnością cieszą się maty kwadratowe oraz okrągłe. Niektóre podkłady wyposażone są w specjalne wypustki, pozwalające łączyć poszczególne elementy niczym puzzle. Na cenę tego rodzaju produktów w istotnym stopniu wpływa ich grubość. Grubsze maty dają lepszą izolację od podłoża, jednak są trudniejsze w transporcie i magazynowaniu.

Zastosowanie pianek pod basen

pianka pod basen

Pianki pod baseny mogą być dedykowane do konkretnego modelu lub mieć charakter uniwersalny. Dzięki swym właściwościom izolacyjnym spowalniają proces oddawania ciepła do podłoża, a co za tym idzie wychładzania się wody. Zastosowanie miękkich tworzyw sztucznych sprawia, że maty skutecznie absorbują wstrząsy i uderzenia, co sprawia, że upadki w basenie są mniej bolesne. Ich charakterystyczne cechy to lekkość, elastyczność i odporność na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Stosunkowo niska cena pianek powoduje, że są chętnie wybierane przez użytkowników basenów stelażowych.