Jak wybrać dobry telewizor?

Choć telewizory to urządzenia tak powszechne, jak żadne inne w domu, to jednak w dalszym ciągu ich wybieranie jest dla wielu widzów telewizji zadaniem zbyt trudnym. Jakimi więc cechami trzeba się kierować, gdy chce się kupić dobry, domowy telewizor?

Odpowiedni rozmiar

Najważniejszą sprawą, o jakiej najczęściej się pamięta, to aby wybrać telewizor o odpowiednim rozmiarze. Ilość cali to cecha, o którą najczęściej pytani są sprzedawcy w odniesieniu do nowego telewizora. Czy istnieje jakaś wartość, którą konkretnie można polecić? Jak się okazuje zupełnie nie, ponieważ choć uważa się, że im więcej, tym lepiej, to jednak trzeba również pamiętać o posiadanym pomieszczeniu. Nie można bowiem kupować zbyt dużego telewizora do małego pomieszczenia, ponieważ nie uzyska się na nim zbyt dobrej jakości obrazu, a przy tym do zera spadnie komfort z korzystania z takiego urządzenia.

Rodzaj ekranu

Kolejną niezwykle ważną sprawą podczas wybierania telewizora, jest określenie tego, jakiego rodzaju ma mieć ekran. Jak się bowiem okazuje, na rynku istnieją aż trzy różne ekrany, które charakteryzują się całkowicie odmienną technologią produkcji. Zdecydowanie najtańszym rozwiązaniem jest model LCD, którego wadą są użyte do podświetlenia świetlówki, które nie tylko się przepalają dość szybko co dodatkowo nierówno świecą. Ulepszoną wersją jest model ledowy, który zamiast świetlówek podświetlany jest diodami led. Na koniec pozostaje model OLED, który jest najnowszą technologią na rynku. Co prawda cechuje się zdecydowanie najlepszą jakością obrazu, której nie dorównują inne modele, lecz równocześnie posiada także najwyższą cenę.

Dodatkowe udogodnienia

Kupując nowoczesny telewizor, liczyć można na to, że będzie on posiadał liczne udogodnienia, które poprawią jakość korzystania z danego modelu. Mowa tu jest np. o podświetleniu Ambilight, czy też systemie operacyjnym Android, który umożliwia instalowanie na telewizorze najróżniejszych aplikacji. Niektóre służyć będą do zabawy, a inne wręcz przeciwnie, poszerzą możliwości telewizora o dodatkowe funkcje.