Jaka fuga jest najlepsza do mozaiki ceramicznej?

Aby w 100% wykorzystać olbrzymi potencjał mozaiki ceramicznej warto postawić na profesjonalną fugę, która jest w stanie ożywić nawet bardzo ponurą mozaikę. W ostatnim czasie coraz więcej renomowanych firm oferuje swoim klientom specjalne fugi dekoracyjne, które dostępne są w wielu kolorach.


O czym należy pamiętać?

Osoby, które decydują się na kolorowe fugi pamiętać powinny o tym, że liczy się nie tylko ich design, ale również parametry odpowiedzialne za wytrzymałość. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że w wielu przypadkach, to właśnie fuga jest najsłabszym elementem konstrukcji całej okładziny. Fuga jest narażona na uszkodzenia mechaniczne, dlatego też warto postawić na wysokiej jakości produkty. Dużym problemem jest nie tylko pękanie fugi, ale również utrata naturalnego koloru. W wilgotnych pomieszczeniach problemem może okazać się także pleśń. W mozaice ceramicznej ze względu na niewielkie wymiary poszczególnych elementów, udział spoin jest dość duży. Między innymi dlatego też warto postawić na spoinowanie wysokiej jakości, dzięki czemu mozaika ceramiczna zawsze prezentować będzie się bardzo okazale – https://home100.pl/mozaiki-ceramiczne.

Jaką fugę wybrać?

Producenci chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też coraz częściej sięgają po zaawansowane technologie, które zapewniają nie tylko estetyczny wygląd fug, ale również znacząco poprawiają ich żywotność. Warto postawić na cementowe i elastyczne zaprawy fugowe, które są szybkowiążące i mogą pochwalić się trwałymi kolorami. Olbrzymimi zaletami zapraw tego typu jest wysoka wytrzymałość oraz duża odporność na przenikanie wody i różnego typu zabrudzenia.

Na co zwrócić uwagę?

Mozaika ceramiczna powinna posiadać fugę, która zapewnia trwałość koloru i co najważniejsze, która dodatkowo zabezpiecza przed tworzeniem się osadów wapiennych. Mozaika ceramiczna narażona na wilgoć, powinna być także odporna na pleść i mikroorganizmy.