Jak należy czyścić basen?

Jak wiadomo osad w basenie praktycznie nigdy nie będzie prezentował się estetycznie. Ponadto może odstraszać od ewentualnej kąpieli. Nie wszyscy jednak wiedzą w jaki dokładnie sposób możliwe jest pozbycie się wspomnianego osadu z basenu. Bardzo istotne znaczenie będzie miał także rozmiar omawianego basenu.

W jaki sposób można się pozbyć osadu powyżej lustra?

Warto mieć świadomość, że najbardziej charakterystyczną cechą wspomnianego osadu są trudność w usunięciu i ciemna barwa. Bardzo trudnym zadaniem będzie bowiem usunięcie tego osadu mokrą szmatką. Wpływ na taką sytuację ma tłusta konsystencja.

Koniecznie należy również zaznaczyć, że osad w zdecydowanej większości przypadków będzie pojawiał się ponad lustrem wody. Jest rezultatem używania przez użytkowników basenu olejków do opalania, kosmetyków czy kremów. Można oczywiście pozbyć się go przez zastosowanie bardzo skoncentrowanego produktu czyszczącego.

Żółty albo brązowy osad na ścianach niecki basenowej

Przyczyną powstania osadów jest przede wszystkim utrzymujący się za duży poziom pH wody. W celu pozbycia się ich rekomendowane jest obniżenie pH do wartości 6.7-6.8. Wspomniane działanie powinno nie tylko przynieść znaczną poprawę, ale również doprowadzić do ustąpienia przebarwień.

W przypadku, gdy jednak osad pojawi się w zbiorniku można podjąć decyzję o wyczyszczeniu basenu witaminą C. Nie wszyscy mają świadomość, że kwas askorbinowy bez żadnego problemu przywróci wodzie odpowiednią krystaliczną czystość.

Jak obliczyć pojemność basenu?

Bardzo istotne znaczenie przy czyszczeniu basenu ma jego powierzchnia. Należy bowiem wiedzieć jaką ilość środków chemicznych przygotować, a także ile dokładnie zajmie czyszczenie omawianego basenu. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie wykorzystanie wodomierza.

Licznik można bez żadnego problemu zamontować na kran, z którego później będzie pobierana woda. Wspomniana metoda może być bardzo skuteczna przede wszystkim w przypadku basenów charakteryzujących się nieregularnym kształtem.