Basen stelażowy

Jeszcze niedawno basen w ogrodzie nie był tak powszechny i popularny jak jest teraz. Przyczyniły się do tego przede wszystkim zatłoczone baseny publiczne oraz coraz większa liczba zanieczyszczeń i bakterii w publicznych akwenach. Wraz ze wzrostem popularności zaczęła spadać cena. Sprawiło to, że obecnie średnio zamożni ludzie mogą sobie pozwolić na zakup basenu ogrodowego.

Cena basenu

Basen stelażowy 305×76 cm możemy kupić już za kilkaset złotych. Nie jest on ogromny, ale wystarczająco duży, żeby zmieściło się w nim kilka osób. Nadaje się idealnie do mniejszych ogródków. Do najdroższych przenośnych basenów należą baseny stelażowe. Za największe modele będziemy musieli zapłacić nawet kilkanaście tysięcy złotych. Związane to jest przede wszystkim z dużą wytrzymałością tych basenów, która wynika z zastosowania specjalnej konstrukcji.

Konstrukcja basenu

Konstrukcja takiego basenu zbudowana jest ze stelażu. Zadaniem stelażu jest usztywnienie ścianek oraz zachowanie stabilności. Najczęściej spotykane baseny są okrągłe, ale nie brakuje również prostokątnych. Największym minusem basenów stelażowych jest ich rozkładanie. Mało doświadczone osoby będą musiały poświęcić strasznie dużo czasu, żeby sobie z nim poradzić. Dodatkowo musimy pamiętać o wypełnieniu basenu stelażowego 305×76 cm wodą co również jest czasochłonne. Czasami rozłożenie basenu razem z napełnieniem go wodą może zająć nawet kilka godzin ciężkiej pracy. Dobrze jest w tym celu wynająć pomocników.