Filtr do basenu

filtr piaskowy

Trzeba przyznać, że w dzisiejszych czasach filtr piaskowy do basenu cieszy się ogromną popularnością. W niektórych zastosowaniach konieczne jest wstępne oczyszczanie ścieków wpływających do złoża piasku, aby zapewnić wychwytywanie cząstek stałych.

Filtr piaskowy – jego zastosowanie

Filtry ciśnieniowe ze złożem piaskowym są zwykle stosowane w zastosowaniach przemysłowych i często nazywane są szybkimi filtrami ze złożem piaskowym. Urządzenia zasilane grawitacyjnie są stosowane w oczyszczaniu wody, szczególnie wody pitnej, a filtry te znalazły szerokie zastosowanie w krajach rozwijających się. Piasek filtracyjny zajmuje większość przestrzeni w komorze. Znajduje się na podłodze dyszy lub na systemie drenażowym, który umożliwia wypuszczenie przefiltrowanej wody.

Czysta woda w basenie – wybór filtra

Wstępnie uzdatniona woda surowa dostaje się do komory filtra na górze, przepływa przez medium filtracyjne, a ścieki są odprowadzane przez system drenażowy w dolnej części. W dużych zakładach procesowych wprowadzono również system równomiernego rozprowadzania surowej wody do filtra. Na początku nowego cyklu filtrowania wydajność filtra rośnie jednocześnie z liczbą wychwyconych cząstek w medium. Ten proces nazywa się dojrzewaniem filtra. Podczas dojrzewania filtra ścieki mogą nie spełniać kryteriów jakości i muszą zostać ponownie wprowadzone na wcześniejszych etapach instalacji. Filtr piaskowy do basenu z DobreBaseny.pl jest naprawdę bardzo skuteczny – co z całą pewnością jest ogromną zaletą dla wielu osób.