Mieszkanie dla młodych (MDM) – zbawienie czy utrapienie?

Wielu z nas marzy o tym, aby zamiast wynajmować mieszkanie i dawać zarobić obcym ludziom, spłacać kredyt za lokum, które ostatecznie stanie się naszą własnością. Oczywiście jest to jak najbardziej racjonalny argument, jednak aby móc wejść w posiadanie mieszkania trzeba posiadać na nie wkład własny w wysokości minimum dwudziestu procent wartości tejże nieruchomości. Dla nikogo nie będzie zaskakującym informacja, ze taką kwotę naprawdę ciężko odłożyć w szczególności, kiedy ciążą na nas opłaty za bieżące lokum, które wynajmujemy.

wnętrze mieszkania

Czym jest MDM?

MDM czyli Mieszkanie Dla Młodych, to tak zwany ukłon banku w stronę młodych osób, które nie mają szans na to, aby samodzielnie zgromadzić środki na niemały wkład własny. Poszukując mieszkania w ramach MDM warto sprawdzić nowe inwestycje, np. inwestycje mieszkaniowe 2019 we Wrocławiu, jednak nie wszystkie. W związku z czym decydując się na skorzystanie z tej formy wsparcia musimy liczyć się z faktem , że to bank narzuci nam nowe inwestycje deweloperskie z których możemy wybrać mieszkanie objęte systemem MDM.

MDM – zbawienie czy utrapienie?

Tak naprawdę punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jeżeli popatrzymy na temat ze strony szybkości działania, to w bardzo szybki sposób możemy stać się posiadaczami mieszkania. Z drugiej jednak strony okazuje się, że po przeliczeniu opcja ta jest absolutnie nieopłacalna. Banki w ramach oferowanej przez siebie pomocy nakładają na kredytobiorców szereg dodatkowych opłat w formie ubezpieczeń, które znacząco podnoszą koszt mieszkania. Ale jak wiadomo – coś za coś. Dlatego warto dokładnie przeanalizować ofertę oraz zastanowić się, która z możliwości będzie dla nas bardziej odpowiednia.