Etapy prac zwiazane z położeneim tynku renowacyjnego

Często się zdarza, że z biegiem lat mury stają się nieestetyczne oraz mocno zawilgocone. W celu zlikwidowania tych uciążliwych niedoskonałości warto położyć na ścianie tynk renowacyjny, który to można stosować zarówno wewnątrz jak i zewnątrz budynków.

Prace związane z położeniem tynku renowacyjnego należą czasochłonnych i niełatwych zadań i składają się z kilku poszczególnych etapów.
Z kolei cena tynku renowacyjnego oraz koszty związane z jego położeniem zależą w dużej mierze od powierzchni zawilgoconej ściany.

Przygotowanie powierzchni do położenia tynku renowacyjnego

Przed rozpoczęciem prac związanych z położeniem tynku renowacyjnego należy zawsze z zawilgoconej powierzchni muru skuć stare tynki na wysokość około osiemdziesięciu centymetrów powyżej widocznych śladów wilgoci. Następnie mur należy dokładnie oczyścić ze wszelkich zabrudzeń oraz śladów wysoleń. W dalszej kolejności trzeba uzupełnić oczyszczone spoiny przy użyciu dobrej jakości i w dobrej cenie tynku renowacyjnego.

Następnie na wyznaczonym poziomie trzeba wykonać izolację poziomą za pomocą metody iniekcji ciśnieniowej przy użyciu specjalnego płynu, dostępnego w wielu sklepach budowalnych. Od czasu wypełnienia spoin należy odczekać co najmniej 24 godziny, aby móc przejść do kolejnego etapu prac.

Tynkowanie i wykończenie ścian z użyciem tynku renowacyjnego

Po upływie wymaganego czasu na przygotowaną oraz zwilżoną powierzchnię ściany należy nanieść warstwę tynku renowacyjnego podkładowego, której grubość powinna wynosić około jednego centymetra.

Po upływie około siedmiu dni od zakończenia nakładania tynku renowacyjnego warto wygładzić ścianę za pomocą szpachlówki renowacyjnej, a następnie po kilku dniach pokryć mur paroprzepuszczalnym oraz cienkowarstwowym tynkiem mineralnym. Na koniec prac tynk należ pomalować odpowiednią farbą silikatową w wybranym kolorze.