Płytki gresowe w naszym domu

idealny gres na ściany i podłogi

Z roku na rok płytki gresowe stają się coraz popularniejsze. I nic dziwnego znajdziemy je w wielu kolorach i wzorach. Dzięki temu możemy stworzyć kuchnię czy łazienkę naszych marzeń. Odpowiednio dobrane mogą stać się prawdziwymi ozdobami w naszym domu. Płytki mogą podkreślać piękno mebli czy innych detali.

Jakie płytki gresowe wybrać?

W sklepach znajdziemy dwa podstawowe rodzaje gresu. Gres techniczny, jest niezbyt ładny. Kosztuje zdecydowanie niej. Jego zaletą jest bardzo duża twardość i odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Idealnie sprawdzi się w korytarzach, na tarasach czy budynkach użyteczności publicznej, na przykład w szkołach czy urzędach.

Inny rodzaj gresu, to gres porcelanowy. Jest zdecydowanie ładniejszy. Dostępny w w wielu kolorach i wzorach. Czasami bardzo fantazyjnych… Gres porcelanowy jest droższy i zdecydowanie bardziej podatny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia.

O czym zawsze powinniśmy pamiętać wybierając płytki do naszego domu?

Wybór płytek powinniśmy dokładnie przemyśleć. Zwłaszcza, że na remont łazienki czy kuchni robimy raczej rzadko. Dlatego musimy być świadomi, że wybrane przez nas płytki będą nam towarzyszyć przez kilka lat.

Urządzając łazienkę zadbajmy na początek o wykonanie projektu architektonicznego. Musi on uwzględniać rozmieszczenie poszczególnych urządzeń, takich jak kabina prysznicowa czy pralka.

Dopiero mając projekt w dłoni ruszamy do sklepu i wybieramy płytki gresowe -(https://www.banyo.pl/pl/menu/plytki-gresowe-137.html), które będą pasować naszej łazienki. Jeżeli mamy jakiejś wątpliwości poradźmy się specjalisty. Może to być znajomy architekt, a nawet doświadczony sprzedawca w sklepie budowlanym.