Telewizory LG – co mogą zaoferować?

telewizor lg

Firma LG jest jednym z najbardziej rozpoznawanych producentów telewizorów. Od wielu lat są często wybierane przez konsumentów spośród ogromnej oferty telewizorów dostępnych na polskim rynku. Głównymi cechami telewizorów tego producenta są dobre parametry techniczne w stosunku do ceny. Jak i mogący się podobać design. Co jeszcze może zaoferować ten producent?

Technologia OLED

Nowatorska technologia, którą zapoczątkowało LG. Ciężko o niej nie wspomnieć na samym wstępie. Na czym polega technologia OLED? W skrócie wyświetlacze OLED wykorzystują organiczne diody. Za każdy piksel odpowiada niezależna dioda. OLED dzięki sterowaniu poszczególnymi pikselami daje nam niemal nieskończony kontrast i głęboką czerń. Technologia ta umożliwia otrzymanie świecącego ekranu o niewielkiej grubości 3 milimetrów, a także bardzo małej wadze.
Niestety z jakością wyświetlanego obrazu idzie również cena, która nie jest niska. Za telewizor LG 55-calowy trzeba zapłacić kilka tysięcy. To jest duży wydatek, nie na każdą kieszeń.

telewizor lgInteligenty procesor α9 (Alpha9)

Często reklamowany procesor, który został zaprojektowany i opracowany specjalnie na potrzeby LG OLED AI TV. Procesor Alpha9 nie tylko powstał po to, by poprawić jakość obrazu, jego główne zadanie to wspieranie sztucznej inteligencji w telewizorach lg. To nie wszystko, procesor potrafi analizować obraz oraz rozpoznawać w nim obiekty. Dzięki temu ma możliwość wzmocnienia ostrości krawędzi czy wyrazistości faktur.
Nowością również jest HFR (High frame rate), czyli przetwarzanie sygnału video z prędkością 120 klatek na sekundę. Jest to ciekawa opcja dla fanów sportu, jak również graczy konsolowych. Jedną z ważniejszych możliwości, jaką mają sprawdzone telewizory LG wyposażone w ten procesor to 4 etapowa redukcja szumów.

ThinQ AI

Co się kryje pod tą tajemniczą nazwą? Otóż jest to sztuczna inteligencja, która pomaga sterować telewizorem. Za pomocą poleceń głosowych istnieje możliwość wydawania poleceń, które telewizor wykona. Wyszukiwanie treści, sterowanie ustawieniami obrazu i wiele więcej. Telewizor rozpoznaje komendy wydawane w języku polskim.