By kąpiel była przyjemna i zdrowa nie zapomnij o akcesoriach do basenu

Baseny ogrodowe są bardzo popularne i chętnie wybierane. Nic w tym dziwnego, bo stanowią doskonałe miejsce do relaksu w gronie rodziny czy przyjaciół w upalne wakacyjne dni. Aby kąpiel była przyjemna i zdrowa warto zaopatrzyć się w niektóre akcesoria do basenu – https://www.dobrebaseny.pl/AKCESORIA-BASENOWE-c108.

Chemia basenowa – niezbędna do utrzymania czystości i uzdatniania wody

akcesoria do basenuŚrodki chemiczne, pozwalające utrzymać czystość w basenie, a tym samym utrzymać w odpowiedniej jakość wodę, są niezbędne. Nie stanowią dużego wydatku. Zwykle są to:

– chlor w tabletkach lub granulacie;

– aktywny tlen (bezchlorowa dezynfekcja) zwykle w tabletkach;

– środek do zwalczania glonów basenowych;

– preparaty służące do regulacji pH wody (pH minus, pH plus);

– środki do koagulacji – pomocne w skutecznej dezynfekcji;

– tester basenowy do sprawdzania pH wody oraz zawartości chloru lub tlenu.

Pompa filtrująca – papierowa lub piaskowa

Pompa filtrująca jest jednym z tych akcesoriów do basenu bez którego ciężko się obejść przy większych basenach – rozporowych czy stelażowych. Jest niezwykle przydatna do szybkiego i skutecznego filtrowania wody, także po zastosowaniu chemii basenowej.

Dostępne są dwa rodzaje basenowych pomp filtrujących:

– papierowe

– piaskowe.

Pierwsze stanowią najprostszy i najtańszy sposób filtracji. W tym przypadku wymienia się w pompie papierowe filtry (ich wielkość zależy od rodzaju pompy).

Z kolei pompy piaskowe wiążą się z większym wydatkiem. Pompy te do filtracji wykorzystują piasek kwarcowy o różnej grubości oraz są bardziej skuteczne i wydajne. Można także programować czas i ich działania – włączą i wyłączą się o podanym czasie.