Płytki hiszpańskie – płytki z tradycją

Płytki to bardzo wdzięczna ozdoba pomieszczeń naszych domów i mieszkań. Dzięki nim możemy wykreować wymarzone wnętrze, nadać mu odpowiedni, wymarzony charakter. Doskonale nadają się do łazienki, kuchni czy korytarza. Ich zaletą jest to, że zabezpieczają też newralgiczne powierzchnie w domu, ułatwiają utrzymanie porządku. Oferta płytek rozwija się w zatrważającym tempie. Z roku na rok, producenci oferują nam nowe wzory i kolory, a nawet płytki wykonane innowacyjnymi technikami. Wszystko po to, by klient miał, w czym wybierać.

Płytki hiszpańskie- ciekawe kształty

Popularne w ostatnich latach stały się tzw. płytki hiszpańskie. Tego typu płytki kojarzone są na rynku z dobrą, jakością. Płytki hiszpańskie to też wielowiekowa tradycja produkcji, stąd są tak popularne i chętnie kupowane.

Tak jak i w przypadku tradycyjnych płytek, płytki hiszpańskie dostępne są w rozmaitych kształtach, jednak te najbardziej popularne to płytki heksagonalne oraz romby. Dzięki nim możemy wyczarować specyficzne wzory na naszych ścianach i podłogach, Tu swoją wizję mogą spełnić nawet najbardziej wybredni klienci czy projektanci wnętrz. W ostatnich latach bardzo modne stało się układanie nieregularnych wzorów, a taką możliwość dają nam m.in. płytki hiszpańskie.

Właściwości płytek hiszpańskich

Zazwyczaj możemy je nabyć w najmodniejszych kolorach. Płytki te dzieli się także w zależności od ich różnej wytrzymałości. Wśród nich znajdziemy np. płytki mrozoodporne, które możemy układać na zewnątrz bez obawy uszkodzenia. Z takiego rozwiązania będą zadowoleni ci, którzy chcą nimi wyłożyć taras, balkon lub basen. Świetnie wyglądają też na schodach, czy zewnętrznych ścianach. Wiele kolekcji oferuje płytki hiszpańskie w tych standardowych, naturalnych kolorach. Popularne są więc wszystkie kolory ziemi. Jednak i ci, którzy wola kolor będą mieć w czym wybierać.