Wokółuszne czy nauszne słuchawki audio?

W dzisiejszych czasach producenci oferują kilka rodzajów słuchawek audio. Większość firm stosuje podział ze względu na sposób ich noszenia, który ma olbrzymi wpływ nie tylko na doznania muzyczne, ale również na komfort.

słuchawki audio6Wokółuszne słuchawki audio

Wokółuszne słuchawki audio, dostępne w sklepie Sferis wyróżniają się zazwyczaj bardzo pokaźnymi kopułami, które otaczają małżowiny uszne. Na półkach sklepowych można znaleźć głównie stacjonarne wersje, które przeznaczone są do komputerów stacjonarnych. Najważniejszą rolę w słuchawkach tego typu pełnią nauszniki oraz sam materiał wykonania. Nie można zapominać również o komorach przetwornika, które mają duży wpływ na jakość dźwięku. Wielkość i membrana przekłada się na jakość słyszalnego dźwięku i na ergonomię. Godne uwagi są przede wszystkim modele, które mają nauszniki wykonane ze skóry, weluru albo mikrozamszu. Warto dobrać taki materiał, aby nie pociły się uszy i co najważniejsze, aby nie zbierał się na nich kurz.

Zalety i wady wokółusznych słuchawek

Wokółuszne słuchawki bardzo rzadko kiedy można składać, dlatego też zajmują sporo miejsca. Niektóre modele mogą także sporo ważyć, dlatego też korzystanie z nich przez długi czas może być dość dużym wyzwaniem. Im bardziej otwarta konstrukcja przetworników, tym oczywiście lepsze brzmienie można uzyskać. Jest to najlepszy wybór dla tych osób, które są bardzo wrażliwe na nacisk uszu i cenią sobie doskonałe brzmienie. Dźwięki docierają bezpośrednio do całej małżowiny usznej, dzięki czemu można usłyszeń nawet najdrobniejsze dźwięki.

Nauszne słuchawki audio

W przypadku słuchawek nausznych, kopułki i same nauszniki opierają się na małżowinie usznej, ale co istotne nie otaczają ich. Nauszne słuchawki audio są o wiele mniejsze i składają się z zausznic i specjalnego pałąka. Kształt kopułek należy dobierać do swoich indywidualnych preferencji i przyzwyczajeń. Producenci oferują koliste, trójkątne i prostokątne modele, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Nauszne słuchawki wykonane są zazwyczaj ze skóry, weluru albo alcantary.