Wpuszczana w blat czy wisząca? Wybieramy umywalkę do łazienki

doskonała umywalka wpuszczana w blat

Aranżacja łazienki należy do niełatwych zadań. Pomieszczenie jest niewielkie, musi jednak pomieścić dość spore elementy wyposażenia, czyli prysznic lub wannę, sedes oraz umywalkę. Do tego dochodzą szafki, grzejniki, lustro z wygodną półką na kosmetyki. Odpowiednie rozmieszczenie sprzętów oraz umeblowania sprawi, że łazienka będzie funkcjonalna, a przy tym komfortowa dla wszystkich domowników.

Umywalki do nowoczesnych łazienek

Żadna łazienka nie obejdzie się bez umywalki. Obecnie producenci ceramiki łazienkowej oferują mnóstwo ciekawych modeli do wyboru. Najbardziej popularne są klasyczne, białe umywalki wiszące o owalnym kształcie. Można je spotkać w niemal co drugiej, polskiej łazience. Jednak coraz więcej osób zwraca uwagę nie tylko na praktyczną stronę wyposażenia, ale również na jej wysoką estetykę. W związku z tym staramy się wypełniać łazienki sprzętami, które obok wytrzymałości oraz odporności na działanie wilgoci, cechują się niepowtarzalnym designem. Ciekawy pomysł na zastąpienie „zwyczajnego”, wiszącego zlewu, stanowi umywalka wpuszczana w blat – www.ekspercilazienek.pl/umywalki-wpuszczane-w-blat.

Oryginalne umywalki wpuszczane w blat

Szeroki wybór umywalek sprawia, że możemy dobrać model, który będzie idealnie współgrał z każdą aranżacją. Miłośnicy klasycznych form z nutką nowoczesności mogą zdecydować się na owalny lub prostokątny zlew z białej ceramiki. Z łatwością wkomponuje się on zarówno w ciemny, drewniany blat, jak i w jasną, marmurową powierzchnię. Producenci oferują również misy szklane i porcelanowe, które cechują się bardziej lśniącą powierzchnią niż produkty ceramiczne. Obecnie dość dużym zainteresowaniem cieszą się konglomeratowe umywalki wpuszczane w blat. Tworzywo jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, łatwo się czyści, rzadko pojawiają się na nim zacieki. Jednak, w przeciwieństwie do produktów ceramicznych, umywalki z konglomeratu nie są odporne na czyszczące środki chemiczne, a do jego konserwacji trzeba używać specjalnych preparatów. Dużą zaletą tego typu zlewów jest dostępność w szerokiej gamie kolorystycznej.